طرح مشاوره EDU GOLD

| ظرفیت محدود!

ورود | ثبت نام

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg2.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecolorallocate() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecopy() expects parameter 2 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0
captcha

دانشگاه فرهنگیان

معرفی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی است که زیر نظر دو وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارت علوم کار می‌کند.

این دانشگاه برای تربیت نیروهای وزارت آموزش و پرورش است و شما می‌توانید فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنید.

 

دانشگاه فرهنگیان که قبلاً با عنوان دانشگاه‌های تربیت معلم شناخته شده بودند، دانشگاهی برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش است.

 

این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ از طریق تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد و دارای ۹۸ واحد دانشگاهی در قالب ۶۴ پردیس دانشگاهی و ۳۴ دانشکده است.

 

رشته‌های این دانشگاه شامل رشته‌های دبیری الهیات و معارف اسلامی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، راهنمایی و مشاوره، دبیری زبان انگلیسی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری شیمی، دبیری زبان و ادبیات عرب، دبیری ریاضی، دبیری فیزیک، دبیری تاریخ، دبیری تربیت بدنی، دبیری جغرافیا، دبیری زیست شناسی، ارتباط تصویری و… است.

 

دانشگاه فرهنگیان هر ساله از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو برای تربیت معلمان مورد نیاز آموزش و پرورش می‌کند. این دانشگاه با داشتن چندین پردیس و مرکز وابسته، علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کرده و در راستای تأمین معلمان و توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز کشور فعالیت می‌کند.

 

داوطلبان زیادی علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستند؛ در نتیجه باید از مراحل و نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان به خوبی مطلع باشید تا بتوانید در نهایت اسم خود را در لیست پذیرفته‌شدگان این دانشگاه ببینید.

 

برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید یک سری شرایط را حتما دارا باشید، در ادامه مقاله شرایط، نحوه قبولی و رشته­‌های دانشگاه فرهنگیان به تفکیک رشته دبیرستان برای شما آورده شده‌­است.

 

 

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

 1. نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت بومی­ پذیرش دارد. (محل تولد یا سه سال آخر دبیرستان
 2. کسب حداقل نمره کل نهایی (تراز) ۶۵۰۰ و بالاتر برای مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط در آزمون سراسری ضروری است.
 3. داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم ضروری است.
 4. نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یابه نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی، در آغاز تحصیل

نحوه قبولی در دانشگاه فرهنگیان

 1. بعد از تایید صلاحیت­‌های عمومی و تخصصی (موارد بالا) داوطلب برای مصاحبه دعوت می­شود.
 2. پس از اعلام معرفی شدگان، (چند برابر ظرفیت اعلام می­شود) متقاضیان باید مدارک خود را آماده و ارسال کرده و در زمان تعیین شده به محل تعیین شده شهر خودشان مراجعه کنند.
 3. عدم ارسال مدارک به منزله انصراف می­باشد.
 
 

مزایا دانشگاه فرهنگیان

 • دانشگاه فرهنگیان استخدام پس از فارغ­‌التحصیلی دارد البته نه برای تمام دانش آموختگان بلکه دانشجویانی که در دوران کارآموزی بتوانند نمره و صلاحیت لازم را به دست­‌ آورند و سازمان آموزش و پرورش نیز آن‌ها را تایید کند، استخدام خواهند شد. پس ورود به دانشگاه  فرهنگیان به معنای صد در صد استخدام شدن نیست و باید علاوه بر اینکه در دانشگاه جز دانشجویان برتر و دارای نمرات بالا باشید، در دوران کارآموزی که معمولا در ترم ۷ و ۸ و به صورت عملی طی می­کنید نیز بتوانید صلاحیت لازم را به دست آورید.
 • دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ازحقوق دانشجویی برخوردار هستند. در حال حاضر کمترین حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با حقوق وزارت کار محاسبه می­شود، این حقوق برای تامین هزینه­‌های تحصیلی در نظر گرفته می­شود.
 • تحصیل در دانشگاه فرهنگیان رایگان است و دانشجویان هیچگونه شهریه­‌ای پرداخت نمی­‌کنند.
 • دانشجویان ازبیمه خدمات درمانی بهره‌­مند می­شوند.
 • مدرک دانشگاه فرهنگیان معتبر و زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
 • برای دانشجویان امکانات رفاهی مثل خوابگاه در نظر گرفته می­شود.
 • دانشجویان آقا از رفتن به خدمت سربازی معاف هستند.
 
 

معایب دانشگاه فرهنگیان

 • دانشجویان پس از دانش آموختگی حتما باید به مدت دو برابر زمان تحصیل طرح تعهد خدمت گذرانند.
 • دانشگاه فرهنگیان تفکیک جنسیتی وجود دارد یعنی دانشکده­‌های واحد خواهران و برادران مجزاست. البته برای برخی از دانشجویان این مورد جزو مزایای دانشگاه فرهنگیان محسوب می­شود و نه معایب.
 • قوانین پوشش در دانشگاه فرهنگیان به صورت حجاب برتر یعنی چادر برای دانشجویان خانم و پوشش ساده و مناسب برای دانشجویان آقاست.
 • از حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای هزینه خوابگاه، هزینه غذا و … کسر می­شود که میزان کسر از حقوق با توجه به خدمات و امکاناتی که دانشجو بهره‌­مند است، متفاوت است. مثلا از حقوق دانشجویی که تمام ایام هفته در خوابگاه است و غذای خوابگاه را استفاده می­کند، به نسبت بیشتر از حقوق دانشجویی که نصف هفته در خوابگاه است، کسر می­شود. البته همین که دانشجویان دانشگاه از حقوق برخوردار هستند، جزو مزایای تحصیلی آنها محسوب می شود اما کم کردن حقوق به دلیل استفاده از خوابگاه و رزور غذا، از معایب این دانشگاه است.
 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان

رشته ریاضی

آموزش ریاضی

آموزش فیزیک

مهندسی برق

مهندسی ساخت و تولید

مهندسی عمران

مهندسی کامپیوتر

مهندسی معماری

مهندسی مکانیک

مهندسی مواد و متالوژی

 

آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه

علوم ورزشی

آموزش تربیت بدنی

آموزش ابتدایی

 

رشته تجربی

آموزش زیست­ شناسی

آموزش شیمی

آموزش علوم تجربی

بهداشت مدارس

مهندسی صنایع مبلمان

آموزش ابتدایی

آموزش تربیت بدنی

آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه

آموزش کار و فناوری

علوم ورزشی

رشته علوم انسانی

آموزش الهیات

آموزش تاریخ

آموزش جغرافیا

آموزش زبان عربی

آموزش علوم اجتماعی

امور تربیتی

راهنمایی و مشاوره

آموزش تربیت بدنی

آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه

علوم ورزشی

آموزش زبان و ادبیات فارسی

آموزش ابتدایی

رشته هنر

آموزش هنر

ارتباط تصویری

رشته زبان­ های خارجی

آموزش زبان انگلیسی