طرح مشاوره EDU GOLD

| ظرفیت محدود!

ورود | ثبت نام

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg2.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecolorallocate() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecopy() expects parameter 2 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0
captcha

معرفی دانشگاه افسری ویژه نیرو انتظامی

خواندن این مطلب
12 دقیقه

زمان میبرد!

اگر بخواهیم به طور کلی تعریفی درباره دانشگاه‌های افسری نیرو انتظامی داشته باشیم، باید بگوییم این دانشگاه ­ها، مؤسسات آموزشی نظامی هستند که برای آموزش و تربیت افسران نیروهای نظامی یک کشور تشکیل می‌شوند. این دانشگاه‌ها به تدریس دروس تخصصی نظامی، انضباط نظامی، تربیت فرهنگ نظامی، و آموزش مهارت‌های نظامی مختلف اختصاص دارند.

در این مقاله می‌خوانیم:

ویژگی های تحصیل در دانشگاه های افسری

تحصیل در دانشگاه افسری به دانشجویان توانایی‌ها و دانش‌های مورد نیاز برای خدمت در نیروهای مسلح را ارائه می‌دهد. در دانشگاه‌های افسری، دوره‌های تحصیلی متفاوتی برای تربیت افسران وجود دارد، از جمله:

۱- دوره‌های دانشجویی:

دانشجویان ابتدا باید دوره‌های تحصیلی معمولی را به عنوان دانشجویان عادی پشت سر بگذارند.

۲- دوره‌های افسری:

پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان به عنوان افسر در نیروهای نظامی فعالیت می‌کنند.

۳- آموزش‌های نظامی تخصصی:

در این دوره‌ها، افسران تخصص‌های خاصی مانند تاکتیک‌های نظامی، دریانوردی، مهندسی نظامی و … را آموزش می‌بینند.

۴- دوره‌های تخصصی برای ترفیع رتبه:

افسران می‌توانند در دوره‌های خاصی برای ترفیع رتبه شرکت کنند تا به رتبه‌های بالاتری در نیروهای نظامی برسند.

در دانشگاه‌های افسری، دانشجویان علاوه بر آموزش‌های نظامی، دروس تخصصی مرتبط با رشته‌های معمولی دانشگاه را نیز می‌گذرانند. این دانشگاه‌ها نقش اساسی در تأمین نیروهای نظامی و انجام وظایف امنیتی و دفاعی در کشورها دارند.

لطفاً توجه داشته باشید که ساختار و برنامه درسی دانشگاه‌های افسری در هر کشور ممکن است متفاوت باشد و ما در ادامه فقط شرایط ثبت­نام در دانشگاه ­های افسری ایران را توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت­ نام رشته ­های دانشگاه علوم انتظامی

پذیرش در رشته­ های دانشگاه امین ناجا شرایط و ضوابط خاص مربوط به خود را خواهد داشت، لذا متقاضیان محترم می­توانند جهت ثبت ­نام در این رشته ­ها از طریق سامانه تلفنی اقدام نمایند یا ابتدا دفترچه ثبت­ نام را مطالعه نموده و از تمامی شرایط و ضوابط مربوطه مطلع گردند.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی

این شرایط اولین و مهم ترین شرایط هستند و قبل از ثبت نام در این دانشگاه باید از وجود آنها در خود مطمئن شوید. همانطور که از نام آن پیداست این شرایط شامل موارد چندان خاصی نیستند و عموما اکثر داوطلبان دارای آنها هستند.

لازم به ذکر است در مرحله مصاحبه­ های حضوری شاید نیاز پیدا کنید که کوچکترین ادعای خود را نیز ثابت کنید. پس در صحت داشتن این شرایط صادقانه عمل کنید.

 1. اعتقاد و پایبندی به دین مبین اسلام
 2. معتقد بودن به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه
 3. داشتن آمادگی برای فداکاری در راه دستیابی به اهداف نظام و کشور
 4. ایرانی الاصل و دارای پدر و مادر ایرانی بودن
 5. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 6. عدم پیشینه همکاری یا وابستگی به احزاب و گروه ­های سیاسی و مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران
 7. نداشتن محرومیت استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی
 8. عدم سوء سابقه کیفری
 9. نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 10. دارا بودن تخصص­ های علمی لازم برای انجام خدمت مورد هدف
 11. برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی مورد نیاز برای خدمت مورد نظر
دانشگاه افسری ویژه نیروی انتظامی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی

در صورتی که شرایط عمومی ثبت­ نام دانشگاه علوم انتظامی امین را دارید وارد فیلتر جدیدی از شرایط اختصاصی می­شوید. در ادامه به بررسی این شرایط اختصاصی می­پردازیم.

 1. ثبت نام متقاضيان مرد در مقطع درجه داري از بين داوطلبان داراي مدرک ديپلم رشته­ هاي نظري، فنی حرفه­ اي و کاردانش و در مقطع افسري دانش آموخته مرد از بين داوطلبان داراي مدرک کارشناسي رشته­ هاي کامپيوتر (کليه گرايش ها)، برق (گرايش مخابرات و الکترونيک) و مديريت آغاز گرديد. لازم به ذکر است در خصوص جزئيات ساير رشته­ ها تحصيلي به مديريت گزينش و استخدام محل سکونت خود مراجعه گردد.
 2. حداکثر سن ۲۵ سال ميباشد ( متولدين ۱۳۷۷به بالا ) براي داوطلبان مقطع درجه داری و حداکثر سن براي داوطلبان مقطع افسری دانش آموخته  ۲۸ سال (متولدين ۱۳۷۴ به بالا) مي­باشد.
 3. ثبت ­نام با تلفن­ هاي هوشمند مانع از دريافت صحيح اطلاعات شما داوطلبان گرامي خواهد شد.
 4. لطفا براي ثبت­ نام از رايانه ­های مبتنی بر سيستم عامل ويندوز استفاده نماييد.
 5. شرايط ارفاقی: داوطلباني که دارای هريک از شرايط ذيل باشند در اولويت جذب مي­باشند:
 • داشتن کارت پايان خدمت (به استثنا کارت معافيت پزشکی)
 •  عضويت فعال در بسيج و پليس افتخاري و داوطلبان عضويابي شده خانواده معظم شهدا، ايثارگران و جانبازان، نيروهاي مسلح و نخبگان علمي و ورزشي و استعدادهاي برتر.
 1. ثبت نام صرفا براي داوطلبان مرد مجاز مي­باشد و در صورت فراموش نمودن کلمه عبور، کد ملي خود را از طريق تلفن به مديريت گزينش استان محل سکونت اعلام نماييد.
  داوطلبان صرفا يک بار مجاز به ثبت نام در اين سامانه مي­باشند و داشتن کد رهگيری به منزله تکميل فرآيند ثبت نام مي­باشد.
 2. پس از اتمام ثبت نام دريافت رسيد ثبت نام از سامانه نياز به مراجعه حضوري نمی­باشد پس از پايان مهلت ثبت ­نام در صورت داشتن شرايط و کد رهگيري، فراخوان صورت مي­گيرد. پس از پايان مهلت ثبت نام، ثبت نام جديد صورت نپذيرفته و سامانه براي تکميل اطلاعات ثبت نام شدگان فعال مي­باشد
 3. دريافت رسيد ثبت ­نام (کد رهگيري ) از سامانه و داشتن شرايط اوليه استخدام، ملاک فراخوان داوطلبان خواهد بود.
 4. حداقل معدل براي داوطلبان مقطع درجه داري و افسری دانش آموخته ۱۳ مي­باشد.
 5. حداقل قد براي داوطلبان ۱۷۰ سانتي متر (آقایان) و ۱۶۰ سانتی متر (خانم­ ها) مي­باشد.
 6. فارغ التحصيلان مقاطع کاردانی مجاز به ثبت نام نمی­ باشند و چنانچه ثبت نام نمايند در مراحل بعدي امکان ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی امین

آن دسته از داوطلبان علاقه ­مند و واجد شرایط تحصیل در دانشگاه علوم انتظامی امین می ­بایست از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با انجام مراحل زیر، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

 • مراجعه به سایت ثبت­ نام به آدرس police.ir (مراجعه به سایت تنها از طریق سیستم عامل ویندوز انجام شود.)
 • انتخاب گزینه­ ی “ثبت­ نام” از بخش ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی.
 • داوطلبان بایدشرایط عمومی و اختصاصی ثبت ­نام دانشجو در دانشگاه علوم انتظامی امین را مطالعه کنند و در صورتی که واجد شرایط ثبت نام بودند، مراحل بعدی را جهت تکمیل ثبت نام خود انجام دهند.
 • واجدین شرایط باید روی گزینه ­ی “پذیرش شرایط و ثبت نام” کلیک نمایند تا وارد صفحه ­ی جدیدی شوند.
 • در این قسمت متقاضیان باید با وارد کردن کدملی، نام، نام خانوادگی، پست الکترونیکی، شماره تلفن همراه و نیز کد امنیتی که در سایت نمایش داده می­شود، ثبت­ نام خود را کامل کنند. (پر کردن همه­ ی موارد به جز پست الکترونیکی، ضروری می­باشد.)
 • پس از تکمیل اطلاعات، روی گزینه­ ی “ثبت نام و ورود به سامانه” کلیک کنید تا نام کاربری و کلمه عبور برای شما تعریف شود.
 • پس از این مرحله به صفحه ورود اطلاعات هدایت می­شوید که می­ بایست جهت ورود به این صفحه، نام کاربری و کلمه عبور خود، که همان کدملی می­باشد را وارد نمایید.
 • روی گزینه “ورود” کلیک نموده و پس از تغییر کلمه عبور مجددا وارد سامانه شوید.

پس از تکمیل فرم­ های مربوطه در این قسمت و به پایان رساندن فرآیند ثبت نام، می­بایست کد رهگیری که در رسید ثبت ­نام (رسید چاپی)، درج شده است را دریافت و تا پایان مراحل مربوطه نزد خود نگه دارید.

مزایای تحصیل در دانشگاه افسری ناجا

تحصیل در دانشگاه‌های نیروهای مسلح (مانند دانشگاه افسری ناجا) می‌تواند برای افرادی که علاقه دارند به خدمت در نیروهای نظامی یا انجام وظایف امنیتی مفید و جذاب باشد.

در زیر مزایای تحصیل در  دانشگاه‌ها را برای شما آورده‌ایم:

آموزش تخصصی:

دانشگاه‌های نیروهای مسلح معمولاً برنامه‌های تحصیلی و آموزشی ویژه‌ای دارند که به شما مهارت‌ها و دانش‌های مرتبط با عرصه‌های نظامی و امنیتی را آموزش می‌دهند.

خدمت به کشور:

فرصت خدمت به کشور و شرکت در امور امنیتی و دفاعی به عنوان یکی از اهداف اصلی نیروهای مسلح به شما ارائه می‌شود.

انضباط و تربیت:

این دانشگاه‌ به شما انضباط و تربیت نظامی را آموزش می‌دهد که می‌تواند به تقویت خصوصیات فردی شما کمک کند.

پشتیبانی مالی:

در برخی موارد، دانشجویانی که در دانشگاه‌های نیروهای مسلح تحصیل می‌کنند، از حمایت مالی در هنگام تحصیل بهره‌مند می‌شوند.

فرصت‌های شغلی:

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه افسری ناجا، می‌توانید به عنوان افسر در نیروهای نظامی یا انجام وظایف امنیتی و اجرایی مشغول به کار شوید.

توسعه حرفه‌ای:

تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌تواند فرصت توسعه حرفه‌ای در زمینه‌های مرتبط با نظامی و امنیتی را فراهم کند.

توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های نیروهای مسلح نیاز به تعهد و انضباط بالا دارد و نیاز به پیروی از قوانین و مقررات نظامی دارد.

دانشگاه افسری ویژه نیروی انتظامی

معایب تحصیل در دانشگاه افسری

تحصیل در دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح مزایا و معایب خود را دارد، اما معایبی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

انطباق با نظام نظامی:

تحصیل در دانشگاه‌های افسری به معنای پذیرش انضباط نظامی و تطابق با قوانین نظامی است. این ممکن است برای برخی افراد محدودیت‌ها و مسائل نظامی راجع به آزادی شخصیتی و فعالیت‌های معمولی روزمره به همراه داشته باشد.

محدودیت‌های مکانی:

دانشجویان دانشگاه‌های افسری ممکن است در محدوده‌های خاصی برای تحصیل و انجام وظایف نظامی فعالیت کنند که ممکن است برای شما محدودیت‌های جغرافیایی ایجاد کند.

تعهد طولانی مدت:

برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های افسری ممکن است تعهدات طولانی مدتی برای نیروهای مسلح را به همراه داشته باشد. این به معنای این است که پس از فارغ‌التحصیلی باید به مدت سال‌ها برای نیروهای نظامی خدمت کنید.

سختی و فشار:

تحصیل در محیط نظامی ممکن است شامل فشارهای روحی و جسمی زیادی باشد. این ممکن است برای برخی افراد متناسب با نیازهای شخصی و تحمل‌پذیری‌شان نباشد.

محدودیت در انتخاب شغل:

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه افسری، افراد معمولاً محدودیت‌هایی در انتخاب شغلی خود دارند و به عنوان افسر در نیروهای مسلح فعالیت می‌کنند.

این به این معناست که تحصیل در این دانشگاه‌ها راهی مشخص به حرفه‌های دیگر نمی‌باشد.

نقص‌های امنیتی:

برای دانشجویان دانشگاه‌های افسری نقص‌های امنیتی و خطرات نظامی ممکن است وجود داشته باشد که به آنها اجازه ندهد آزادانه به تعامل با مردم بپردازند.

باید توجه داشت که تحصیل در دانشگاه‌های افسری به خصوص برای افرادی مناسب است که علاقه دارند به خدمت در نیروهای نظامی و انجام وظایف امنیتی بپردازند. انتخاب چنین مسیری نیاز به تعهد و اشتیاق به خدمت به کشور دارد.

 
 

 

 

ویژگی­ ها و توانایی ­های لازم برای ورود به دانشگاه افسری

 برای ورود به دانشگاه‌های افسری و موفقیت در این دانشگاه‌، ویژگی‌ها و توانایی‌های زیر می‌توانند مفید باشند:

 

تعهد به خدمت نظامی:

یکی از مهمترین ویژگی‌ها برای ورود به دانشگاه‌های افسری، تعهد به خدمت نظامی و انجام وظایف نظامی در آینده است. این تعهد به معنای پذیرش انضباط نظامی و تعهد به خدمت به کشور در شرایط مختلف است.

تناسب‌ اندامی:

برای ورود به دانشگاه‌های افسری، معمولاً نیاز به تناسب اندامی و سلامت جسمانی دارید. این امر به دلیل انجام تمرینات نظامی و وظایف فیزیکی در آینده مهم است.

علاقه به زمینه نظامی:

برای موفقیت در دانشگاه‌های افسری، باید علاقه و تعهد به زمینه نظامی و آمادگی داشته باشید تا وقت و انرژی لازم را برای تربیت نظامی صرف کنید.

تحصیلات متوسط یا بالا:

بیشتر دانشگاه‌های افسری برای ورود به دوره‌های تحصیلی نیاز به مدرک دیپلم یا مدرک تحصیلات عالی دارند.

توانایی‌های رهبری:

توانایی‌ رهبری برای افسران نظامی مهم می­باشد. باید توانایی‌های مدیریتی، تصمیم‌گیری در شرایط فشرده، و توانایی ارتباط برقرار کردن با تیم را داشته باشید.

مهارت‌های فرهنگی و انسانی:

توانایی برقراری ارتباط موثر با افراد مختلف و مهارت‌های انسانی در زمینه‌های نظامی مهم است. باید بتوانید با تنوع فرهنگی و اجتماعی سر و کار داشته باشید.

علاقه به یادگیری مداوم:

زندگی نظامی ممکن است شامل یادگیری مداوم و آموزش‌های پیشرفته باشد. بنابراین، باید دارای علاقه به یادگیری مداوم و توسعه شخصی باشید.

مهارت‌های نظامی ابتدایی:

برخی از دانشگاه‌های افسری ممکن است بخواهند داوطلبان دارای مهارت‌های نظامی ابتدایی مانند تاکتیک‌های نظامی و تفنگ‌داری باشند.

 
 

 

 

دانشگاه افسری ویژه نیروی انتظامی

رشته­ های دانشگاه افسری علوم انتظامی امین

دانشگاه علوم انتظامی امین دارای هفت دانشکده تخصصی و یک مجتمع آموزش عالی ویژه بانوان پلیس (کوثر) می­باشد که در ادامه مطلب به تفکیک هر یک از دانشکده­ ها، لیست رشته­ های تحصیلی این دانشگاه را برایتان آورده ­ایم.

رشته های دانشکده فرماندهی و ستاد

رشته های دانشکده فرماندهی و ستاد

مقطع تحصیلی

نام رشته

کارشناسی

  فرماندهی و مدیریت انتظامی

مدیریت عملیات انتظامی

مدیریت پشتیبانی انتظامی

کارشناسی ارشد

سایر رشته­ ها

دکتری

پیشگیری انتظامی

مدیریت ترافیک

جرم یابی

در حال حاضر دانشکده فرماندهی و ستاد در هر ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارای رشته­ هایی می ­باشد.

دانشکده علوم و فنون اطلاعات و آگاهی

 

مقطع تحصیلی

نام رشته

زمینه فعالیت

کاردانی

کشف علمی جرائم

عمومی

کارشناسی

کشف علمی جرائم

آگاهی

کارشناسی

کشف علمی جرائم

آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، تشخیص هویت و مبارزه با جرائم اقتصادی

کاردانی

اطلاعات

عملیات

کارشناسی

اطلاعات

بررسی اطلاعات، عملیات اطلاعاتی و پشتیبانی اطلاعات

کارشناسی ارشد

اطلاعات

تجزیه و تحلیل سیستم­ های اطلاعاتی

کارشناسی ناپیوسته

حفاظت

حفاظت

کارشناسی ارشد

علوم اجتماعی

علوم اجتماعی

دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی

دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی

مقطع تحصیلی

نام رشته

زمینه فعالیت

کاردانی

عملیات راهور

عملیات ترافیکی

کاردانی

خدمات فنی راهور

خدمات فنی راهور

کارشناسی

عملیات راهور

عملیات ترافیکی

کارشناسی

خدمات فنی راهور

خدمات فنی راهور

کارشناسی

مهندسی ترافیک

مهندسی ترافیک

کارشناسی ارشد

عملیات راهور

عملیات ترافیک تصادفات فرهنگ ترافیک

کارشناسی ارشد

مهندسی ترافیک

مهندسی ترافیک

دانشکده علوم و فنون مرزی

دانشکده علوم و فنون مرزی دارای معاونت آموزش، دایره اداری و پشتیبانی و گروه ­های علمی آموزشی می­باشد. این دانشکده در ۳ گروه جغرافیایی، دریایی و مرزی به پرورش مرزبانان متعهد و متخصص می­پردازد.

 
 

 

 

دانشکده افسری کوثر ویژه بانوان

مجتمع آموزش عالی زنان پلیس (کوثر)

دانشکده کوثر یک دانشکده اختصاصی برای دانشجویان خانم می­باشد و در این دانشکده نیز رشته ­های مختلف مانند راهنمایی رانندگی، آگاهی، انتظامی ارائه می­شود اما برخی از رشته ­ها مانند مرزبانی یا دیگر رشته­ هایی که مرتبط با زنان نیست، در دانشکده کوثر تدریس نمی­شود. از این رو هنگام ثبت نام دانشگاه افسری کوثر به این مورد توجه نمایید.

ادامه تحصیل در رشته ­های تخصصی علوم انتظامی امین

طبق دفترچه انتخاب رشته سال ۱۴۰۳ در مقطع کارشناسی ارشد شما می­توانید در رشته ­های پیشگیری از جرم، علوم و فنون مرزبانی، مدیریت علوم اطلاعات و امنیت انتظامي، مبارزه با مواد مخدر، علوم عملیات ویژه انتظامي، عملیات راهور، کشف جرایم، مدیریت علوم حفاظت اطلاعات انتظامي، مهندسي امنیت فضاي سایبر به ادامه تحصیل بپردازید.

پ.ن: این رشته­ ها ویژه کارکنان پایور مرد فراجا می­باشد.

طبق دفترچه انتخاب رشته سال ۱۴۰۳ در مقطع دکتری شما می­توانید در رشته­ های مدیریت مرز، مدیریت پیشگیری از جرم، جرم­یابی به ادامه تحصیل بپردازید.

پ.ن: این رشته ­ها ویژه کارکنان پایور مرد فراجا می­باشد.

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید