طرح مشاوره EDU GOLD

| ظرفیت محدود!

ورود | ثبت نام

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg2.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecolorallocate() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecopy() expects parameter 2 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0
captcha

آشنایی کامل با رشته‌های شناور کنکور

خواندن این مطلب
4 دقیقه

زمان میبرد!

رشته­‌های شناور یا رشته­‌های مشترک، رشته­‌هایی هستند که شما از هر رشته نظری دبیرستان (ریاضی، تجربی و انسانی) می­‌توانید وارد آن رشته بشوید.

رشته‌­های شناور شامل رشته­‌های:

می­‌شوند.

اهمیت رشته‌های شناور

متاسفانه اکثر افراد و خانواده­‌ها این تصور را دارند که این رشته‌­ها اهمیت و آینده چندانی ندارند و نمی­توان موفقیت چشم­گیری در آینده داشت؛ در صورتی که امروزه این رشته‌­ها بسیار موقعیت کاری خوبی دارند و نیاز جامعه هستند و باعث رشد و پیشرفت کشور می­‌شوند.

 

ورود به رشته‌های شناور نیاز به دانش تخصصی خاصی در هیچ رشته دبیرستانی ندارند و حداقل اطلاعات مربوط به هریک از رشته‌ها کافی است، یعنی اگر رشته دبیرستانی شما انسانی­ست و می‌­خواهید رشته حسابداری را انتخاب کنید اما فکر می­‌کنید از پس محاسباتش برنمی­‌آید جای نگرانی نیست، یا رشته ریاضی هستید اما به روانشناسی علاقه دارید اما فکر می‌­کنید ممکن است در ترم اول دانشگاه به مشکل بخورید، این طور نیست.

 

در دانشگاه تمام دروس پایه و مورد نیاز به شما آموزش داده می­شود به همین دلیل فرقی نمی‌کند تجربی باشید، ریاضی و یا انسانی، می‌توانید متناسب با علاقه یا اهداف شغلی خود یکی از رشته‌ها شناور را انتخاب کنید.

معرفی رشته‌های شناور

رشته حسابداری

رشته حسابداری رشته اعداد و ارقام است و تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ به یک حسابدار خبره برای رسیدگی به امور مالی نیاز دارند هرچند این شاید ساده‌ترین کاربرد حسابداری باشد.

بازار کار حسابداری نیز بسیار خوب است و از شرکت‌ها و ادارات دولتی تا خصوصی، بازار کار حسابداران را تشکیل می‌دهند. در رشته حسابداری درس آمار و ریاضیات نقش اصلی را دارند و بهتر است علاقه و توانمندی در این دروس را برای انتخاب رشته حسابداری مد نظر داشته باشید.

اینکه در آینده از کدام رشته وارد حسابداری شوی، به شرایط تحصیلی، سایر انتخا‌ب‌هایی که دارید و علایقتان دارد.

 

 

رشته اقتصاد

دروس رشته اقتصاد در رشته علوم انسانی آموزش داده می‌شوند اما داوطلبان سایر گروه‌های آزمایشی هم می‌توانند این رشته را انتخاب کنند و در آن درس بخوانند.

 

اقتصاد نیاز اول هر جامعه برای پیشرفت است و اقتصاددان‌های بزرگ هر کشور معمولا در تصمیمات مهم نقش دارند.

اقتصاد ازجمله رشته‌های پرطرفدار در جهان است که متقاضیان زیادی دارد و از بازار کار نسبتاً خوبی نیز در داخل کشور برخوردار است.

 

رشته روانشناسی

رشته روانشناسی یک رشته‌ی بسیار جامع و کاربردی است و نیاز به روانشناس چه در زندگی خصوصی و چه در زندگی اجتماعی، همواره حس می‌شود.

افرادی که می‌خواهند در این رشته مشغول به تحصیل و کار شوند، باید علاوه بر علاقه‌مندی از حوصله و قدرت فکری بالایی برخوردار باشند و تمایل زیادی به کمک و حل مشکلات افراد جامعه داشته باشند.

 

ازآنجایی‌که روانشناسی یک رشته‌ی شناور است، از هر رشته‌ی نظری دوران دبیرستان، می‌توانید به این رشته وارد شوید.

بازار کار رشته‌ی روانشناسی درصورتی‌که واقعاً به آن علاقه‌مند بوده و مطالعات و دانش زیادی در این زمینه داشته باشید، خوب است و روانشناسان کاربلد از حقوق بالایی برخوردارند.

معرفی رشته های شناور

رشته مدیریت

رشته مدیریت، یکی از رشته‌های پرطرفدار در تمام دنیا با گرایش‌های متعدد، مدیریت است.

مدیریت افراد و امکانات برای رسیدن به اهداف مطلوب با استفاده از حداقل‌ها سازماندهی می‌کند.

بر اساس اینکه از مدیریت چه می‌خواهید و به دنبال کدام اهداف شغلی و تحصیلی هستید، توانایی تحصیلی و ذهنی در زمینه ریاضیات، محاسبات، روانشناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد و اطلاعات عموم در موفقی شما نقش به سزایی خواهند داشت.

 

رشته‌های مدیریتی نیز بازار کار پررونقی دارند اما اینکه چقدر پیشرفت کنید و درآمد داشته باشید به فاکتورهای مختلفی مانند سطح تحصیلات، مهارت‌های فردی، نوع شغل و میزان تلاش بستگی دارد.

 

رشته تربیت بدنی

برای ورود به رشته‌ی تربیت‌بدنی، می‌توانید در کنکور رشته‌ی نظری دبیرستان چه ریاضی، چه تجربی و یا انسانی شرکت کنید و در انتخاب رشته‌ی خود تربیت‌بدنی را انتخاب کنید.

رشته‌ تربیت‌ بدنی از رشته‌های شناور پر متقاضی است که حامیان زیادی بین داوطلبان دارد و قبولی در کنکور سراسری در این رشته نیز چندان مشکل نیست، اما قبولی در آن، شرایط مخصوص خود را دارد!

 

فارغ‌التحصیلان رشته‌ی تربیت‌بدنی می‌توانند به‌عنوان مدرس تربیت‌بدنی در مدارس و مراکز آموزشی و یا به‌عنوان مربی در سازمان ورزش و باشگاه‌های آزاد فعالیت کنند.

درکل آینده‌ی شغلی رشته‌ی تربیت‌بدنی بد نیست و میزان آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان این رشته بسیار کم است.

همچنین افرادی که مهارت‌های بالایی را در یک رشته‌ی خاص ورزشی کسب کنند، راحت‌تر به تیم ملی جذب می‌شوند.

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید