طرح مشاوره EDU GOLD

| ظرفیت محدود!

ورود | ثبت نام

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg2.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecolorallocate() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecopy() expects parameter 2 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0
captcha

چگونه شجاعت دنبال کردن رویاهایمان را داشته باشیم؟

شجاعت دنبال کردن رویاها

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

چگونه شجاعت دنبال کردن رویاهایمان را داشته باشیم؟

همه‌ی ما رویاها و خواسته‌هایی داریم که گاهی مدت‌ها فقط در حد خیال باقی می‌مانند و چیزی که برای حقیقی کردن آن‌ها کم داریم فقط یک مفهوم است: شجاعت دنبال کردن رویا.

 

در این مقاله از زندگی برازنده من به قلم خانم سعیده دبیریان عزیز، می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه میشود با وجود سختی‌ها به مسیر تحقق بخشی به رویاهایمان ادامه دهیم و جسور باشیم؟ با ما همراه باشید.

شجاعت دنبال کردن رویاها

 

دنبال کردن رویاها و تبدیل آن‌ها به واقعیت می‌تواند بسیار سخت باشد.

شما باید چندین سال کار سخت و رویارویی با مشقت‌ها و رنج‌های فراوان مسیر را تاب بیاورید.

ادامه دادن این روند جراًت و شجاعت زیادی می‌طلبد. در واقع اگر پشتکار را به‌عنوان موتور موفقیت تصور کنید، شجاعت سوخت آن است. یافتن شجاعت می‌تواند به شما نیرویی درونی ببخشد تا علیرغم شکست‌ها به راه خود ادامه دهید.

 

تبدیل رویاها به واقعیت

 

آیا می‌خواهید شغل فعلی‌تان را ترک کرده و کسب و کار خودتان را به راه بیاندازید؟ قصد دارید تعداد کتاب‌های بیشتری را در لیست خود گنجانده و مطالعه کنید؟ دلتان می‌خواهد زمان باکیفیت بیشتری را به ارتباط با خانواده و فرزندانتان اختصاص دهید؟

تصمیم گرفته‌اید در آزمون دکترا رتبه‌ی بالایی کسب کنید؟

فرقی نمی‌کند که رویا و هدف شما چیست. تمامی این اقدامات بزرگ و کوچک نیاز به جراًت‌مندی و شجاعت شما دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: تاب آوری چیست؟ راهکارهای تقویت تاب آوری کدامند؟

 

در زیر راهکارهایی برای تبدیل رویاها به واقعیت آورده شده است…

شجاعت دنبال کردن رویاها

چگونه می‌توانیم با شجاعت بالا در مسیر تحقق رویاهایمان گام برداریم؟

این سوالی هست که بیشتر افراد از ما میپرسند. اینکه چگونه جسورانه آرزوها و رویاهایمان را دنبال کنیم؟

در ادامه به شما راهکارهای عملی خواهیم داد:

۱. شجاعت به معنی نبود ترس نیست!

شما نمی‌توانید ترس خود را از بین ببرید؛ بلکه فقط می توانید آن را کنترل کنید.

ترس و اجتناب از خطر از عملکردهای طبیعی مغز هستند. هر رویایی که در سر می‌پرورانید، به معنای بیرون آمدن از منطقه‌ی امن خود و احتمال موفقیت در آینده‌ای نامشخص است.

قدرت شجاعت شما در این است که بتوانید ترس های خود را بشناسید و کاری را که به هر حال باید انجام دهید، انجام دهید.

 

 ۲. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به شما ایمان دارند.

شجاعت برای دنبال کردن رویاها گاهی به تنهایی میسر نیست. در ابتدا باید به این نکته‌ مهم اشاره کنیم که مهم‌ترین فردی که باید به شما ایمان داشته باشد، خودتان هستید.

در قدم اول اگر شما به خودتان باور نداشته باشید، چگونه ممکن است کسی به شما اعتقاد داشته باشد؟ وقتی ایمان داشته باشید که می‌توانید به رویاهای خود برسید، دیگران نیز بالطبع شما را باور کرده و از شما حمایت بعمل می‌آورند.

در قدم بعدی شما نیاز به حضور افراد همراه، مشوق و حامی دارید. پیدا کردن افرادی که در دنبال کردن اهداف‌مان از ما حمایت می‌کنند، می‌تواند در ادامه دادن به مسیر نیز برایمان کمک کننده باشد. وقتی به توانایی خود شک می‌کنیم، می توانند نقاط ‌قوت مان را یادآوری کنند و همواره دلگرمی و انگیزه ببخشند.

 

 

 ۳. اهمیت پشتکار را درک کنید

هیچ کس یک شبه موفق نمی‌شود. هر کسی که به رویای خود رسیده است، در ابتدا یک برنامه ی بلند مدت را برای خود طرح‌ریزی کرده است.

او روز و شب برای محقق کردن رویای خود تلاش کرده و جنگیده است. به شک و تردیدها در مسیر بی اعتنا بوده و با پشتکار بالا سعی بر رسیدن به اهدافش داشته است.

بنابراین داشتن روحیه‌ی پشتکار و تلاش و انگیزه‌ بالا، رمز وصول به رویاها و اهداف است

رویاهات رو دنبال کن

۴. به شک‌ها و تردید‌ها بی‌اعتنا باشید.

اگر تمامی ارزیابی‌های خود را در رابطه با آرزوها و رویاهایتان انجام داده‌اید، با اطمینان خاطر پا در مسیر بگذارید.

مهمترین مسئله این است که مطمئن شوید رویکردهای واقع‌بینانه‌ای را به نسبت شرایط در پیش گرفته و سنجیده عمل می‌کنید.

 

پس از بررسی این موارد، باید با ثبات قدم به پیش روید. متاًسفانه همیشه افرادی هستند که در توانایی شما برای رسیدن به اهدافتان شک خواهند کرد. آنها ممکن است فکر کنند که شما به اندازه کافی بااستعداد یا خوش شانس نیستید که موفق شوید.

 

مهم است که در جریان قدم برداشتن به سمت اهداف، نظرات منفی را نادیده بگیرید و با قدرت به سمت رویای خود پیش روید.

 

بسته به میزان منفی بودن آنها، ممکن است لازم باشد ارتباط خود را با این افراد محدود کنید. در حال حاضر برای رسیدن به جایی که می خواهید باشید، کار سخت و باور به خودتان نیاز است. شما به کسی نیاز ندارید که ذهن شما را با شک و تردید پر کند.

 

 

  1. ۵. بدانید که شکست بخشی از فرایند موفقیت است.

مشکل بسیاری از ما با شکست این است که فکر می کنیم شکست به معنی پایان مسیر است. اما اگر شکست صرفاً به‌عنوان بخشی از مسیر که برای رسیدن به رویایمان مورد نیاز است در نظر گرفته شود، در آن صورت پذیرفتن شکست بهترین راه برای رسیدن به سریع ترین اهداف است.

 

در واقع شما دو گزینه پیش رویتان دارید: یا اینکه رویایتان را رها کرده و به زندگی عادی و بی‌چالش خود بازگردید، یا اینکه می‌توانید از شکست خود تجربه کسب کرده، بفهمید چه کاری را باید متفاوت انجام می‌دادید و دوباره و با بینشی عمیق‌تر آن را امتحان کنید.

 

انجام این کار نه تنها به شما اعتماد به نفس می‌دهد تا به تلاش خود ادامه دهید، بلکه شما را به زندگی رویایی که برای خود ترسیم کرده‌اید، نزدیک‌ و نزدیک‌تر می‌کند.

 

 

 

سخن آخر

مسیر تعقیب رویاهایتان می‌تواند بسیار دشوار باشد، اما مهم نیست که چه چیزی بر سر راه شما قرار می‌گیرد. تا زمانی که با شجاعت با سختی ها و ناهمواری‌های مسیر روبرو می‌شوید، مشکلات رنگ می‌بازند.

 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به پشتوانه‌ی نیروی پشتکار و اعتمادبنفس خود، قدم در مسیر گذاشته و از سنگلاخ‌ها عبور کنید تا به دشت آرامش و سربلندی برسید.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید