طرح مشاوره EDU GOLD

| ظرفیت محدود!

ورود | ثبت نام

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg2.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecreatefrompng(https://mozafarinia.com/wp-content/themes/ostadsho/assets/images/bg3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecolorallocate() expects parameter 1 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0

Warning: imagecopy() expects parameter 2 to be resource, bool given in /home/mozafar4/public_html/wp-content/themes/ostadsho/functions.php on line 0
captcha

کهن الگوی آفرودیت

آرکتایپ آفرودیت - aphrodite

خواندن این مطلب

14 دقیقه

زمان میبرد!

معرفی کهن الگوی آفرودیت

کهن الگوی آفرودیت در میان رومیان به اسم” ونوس” شناخته شده است.

آفرودیت زیباترین کهن الگوی کوه المپ است.

کهن الگوی آفرودیت

شاعران در وصف زیبایی, چهره و اندام آفرودیت اشعار زیادی سروده‌اند و لقب‌هایی چون “زرین” و “زیبا” به او داده‌اند.

قلمرو آفرودیت قدرت است و حتی تنها خدابانویی است که در انتخاب همسر مختار بوده است.

 


داستان تولد کهن الگوی آفرودیت:

آفرودیت تولدی طبیعی داشت و فرزند زئوس و یک پری دریایی به نام دیون است. اولین بار در ساحل جزیره سیترا یا سیپروس دیده شد که به همراه آروس (عشق) و هیمروس (آرزو) به مجلس خدایان وارد و با آن‌ها همراه شده است. بیشتر خدایان شیفته زیبایی آفرودیت شده بودند و برای دستیابی آفرودیت بایکدیگر رقابت می‌کردند.

تبار شناسی کهن الگوی آفرودیت

نماد‌شناسی کهن الگوی آفرودیت


عاشق

کهن الگوی آفرودیت ناظر بر لذت عشق و زیبایی، میل و تمنای جسمی و جنسی است.

وقتی انرژی آفرودیت در شخصیت زنی فعال باشد، تعداد رابطه و عاشق شدن‌های متوالی برایش چیز طبیعی است. آفرودیت جاذب مردان است. بواسطه طنازی و زیبایی که دارد به‌ راحتی دیگران را به سمت نزدیکی عاشقانه با خود می‌کشد و تمامیت جنسی را افزایش می‌دهد.


نماد شناسی آرکتایپ آفرودیت

آفرودیت هرکسی را انتخاب کند به آسانی بدست می‌آورد، چرا که هرچیز یا هرکسی که آفرودیت آن را بخواهد در مقابل زیبایی‌اش مقاومت خود را از دست می‌دهد. در نتیجه یک جذب متقابل بوجود می‌آید، به‌گونه‌ای که میدان انرژی قوی در میانشان شکل می‌گیرد.


آفرودیت به دنبال ایجاد یک رابطه است تا انرژی جدیدی به زندگی خود راه دهد. روابط آفرودیت به رابطه رمانتیک و جنسی محدود نمی‌شود بلکه روابط او یک رابطه عمیق روحی، دوستی‌های معنادار و با درک و فهم بالا از طرف مقابل است.


خلاق

خدابانوی آفرودیت، خدابانوی خلاقیت است.

تمام زیبایی‌های ظاهری که دارد، مربوط به خلاقیت آفرودیت است. آفرودیت ظهورش یا از طریق روابط جنسی است یا خلاقیت، وسیله بیان حضور او می‌گردد.

این کهن الگو توان و مهارت بالایی برای ایجاد تغییر و تحول دارد. این تغییرات توسط آفرودیت از طریق جذابیت یافتن، نزدیکی، باروری، بارداری، تولد و زندگی جدید بوجود می‌آید.


از نظر فیزیکی وقتی که این مراحل بین زن و مرد صورت بگیرد، منجر به تولد فرزندی می‌شود. برای مثال، آمیختن آفرودیت و آرس که اتحاد این دو، مظهر اتحاد دو هیجان غیر قابل کنترل یعنی عشق و جنگ است.

یا آفرودیت و هرمس، که اتحاد ویژگی‌های هر دو جنسیت زن و مرد است و نماد دوجنسی یا نر‌مادگی است.

یا اتحاد آفرودیت و هفائستوس، که اتحاد زیبایی و صنعتگری است و محصول آن هنر است که در ادامه در این مورد، بیشتر توضیح خواهیم داد.

کهن الگوی آفرودیت - aphrodite

همین مراحل در طی دیگر فرآیند‌های خلاق نیز صورت می‌گیرد.

کارهای خلاق نتیجه درگیری جدی و پرشوری هستند که اغلب شبیه به رابطه‌ای عاشقانه است و از تعامل هنرمند با سایرین، چیز جدیدی خلق می‌شود؛ سایرین می‌تواند نقاشی، رقص، موسیقی، مجسمه، شعر یا دست نوشته، نظریه‌ای جدید یا اختراعی باشد که تا مدت‌ها همه را مجذوب خود می‌سازد و تجربه‌ای است که با حواس لامسه، شنوایی، بویایی، چشایی و بینایی همراه است و فرآیندی کاملا حسی همراه دارد.


آفرودیت از سمت یک شخص به سمت شخص دیگری کشیده می‌شود و خودش مجذوب عمل خلاق خود است. این زن مجذوب هرچیز یا هرکسی شود، از آن تبعیت می‌کند و زندگی غیر عادی دارد.


تولید‌ مثل آفرودیت:

آفرودیت بقای نسل را تضمین می‌کند. زن آفرودیتی، بچه را بخاطر تمایل مرد، تمایل به رابطه جنسی و یا تجربه رمانتیک می‌خواهد.

علاقه‌ای به استفاده از ابزار ضد بارداری ندارد چرا که این وسایل از لذت و هیجان رابطه جنسی کم می‌کنند؛

اگر از آن‌ها پیروی کنید، مایه بارداری‌های ناخواسته می‌شوند.


آفرودیت، خدابانوی کیمیا‌گر:

کهن الگوی آفرودیت، خدای بانویی است که به استثناء آرتمیس، آتنا و هستیا که خدابانوان باکره هستند، دیگر خدایان و انسان‌ها عاشق و شیفته او هستند.


 آفرودیت از جهاتی نقاط مشترکی با خدایان باکره (آرتمیس، آتنا، هستیا) و خدایان آسیب‌پذیر (هرا، پرسفون، دیمیتر) دارد اما به هیچ‌کدام از این گروه‌ها تعلق ندارد.

 

از طرفی بخاطر قوه شهوانی قوی که دارد قطعا خدابانوی باکره نیست، اما همچون خدابانوان باکره، کاری که خودش دوست دارد انجام می‌دهد و از طرفی همچون خدابانوان آسیب‌پذیر با مردان در ارتباط است و فرزند هم دارد.

اما هیچوقت مثل آنها قربانی یا مظلوم واقع نشده‌ است و همه روابطش دو طرفه بوده و بواسطه حس هوس و شهوت فرد دیگری بازیچه قرار نگرفته است.

شباهت‌های آفرودیت با خدایان دیگر مشخص و آشکارا است، اما بطور ذاتی با آنها متفاوت است.

آفرودیت به‌دنبال رابطه است، اما نه مثل رابطه‌ای که خدایان‌ آسیب‌پذیر دارند (رابطه‌ ی طولانی مدت و متعهد)، و از طرفی دائما تمرکزش بر روی چیزی است که برای خودش معنادار است و دوست دارد (مثل خدایان آسیب‌ناپذیر).ویژگی‌های شاخص کهن الگوی آفرودیت:

آفرودیت به اصطلاح عامیانه مهره‌ مار دارد و همه مردان را به خود جذب می‌کند.

آرکتایپ آفرودیت بیشتر بخاطر جذابیتش شناخته می‌شود تا ظاهرش. این کهن‌‌ الگو از تعامل و ارتباط با افراد دیگر لذت می‌برد. در مهمانی‌ها همیشه مرکز توجه است و همواره دیگران از همنشینی با او لذت می‌برند.


این زنان هیچوقت از چیزی که هستند ایراد نمی‌گیرند و خود را تحسین می‌کنند و به همین علت دیگران هم آن‌ها را بی‌نقص می‌بینند.

آرکتایپ آفرودیت در زمان حال زندگی می‌کند و برای خوشی و لذت خود دست به هر کاری می‌زند.


روح آن‌ها همچون یک کودک رها است و به سمت کاری می‌رود که خودش دوست دارد انجام دهد.


آفرودیت از آن دسته افرادی است که روابط متعدد و سطحی زیادی دارد و عموما پایبند کسی نیست و برای بدست آوردن کسی که با رنج و سختی همراه است، هیچ‌وقت تلاش نمی‌کند.


آفرودیت زحمتی برای جلب توجه نمی‌کشد و این ذات فطری اوست که دیگران به او جذب می‌شوند. اگر در مهمانی باشند، آفرودیت برای هرا (اسطوره ازدواج) حکم آژیر ‌خطر را دارد و حضور آفرودیت در این مجامع موجب برانگیخته شدن حسادت زنان دیگر می‌شود؛ خودنمایی ویژگی بارز در آفرودیت هاست.

کهن الگوی آفرودیت

مجموعه رفتار‌های آفرودیت در تعادل و هماهنگی با حوزه سر، احساسات و غرایز اتفاق می‌افتد و همین امر موجب می‌شود تا افراد با خصایص متفاوت هم، جذب آفرودیت شوند.


کودکی کهن الگوی آفرودیت:

کودک آفرودیتی خجالتی نیست و از اینکه مرکز توجه همه قرار بگیرد لذت می‌برد.

از آن دختر‌بچه‌هایی است که در جمع و مهمانی‌ها کارهایی برای دلربایی دارد. با اقوام مرد ارتباط خوبی دارد و همه این کودک دوست‌داشتنی را دوست دارند و در پی خوشحال کردن او هستند.


کودکان با آرکتایپ آفرودیت، از همان کودکی هم دنبال پوشیدن لباس‌های قشنگ و متفاوتشان هستند و دوست دارند که سریع‌تر بزرگ شوند. قاتل لوازم آرایش و کفش‌های پاشنه بلند مادران، همان کودکان آفرودیتی هستند.

کودکی کهن الگوی آفرودیت

آفرودیت خیلی زود در همان سنین کودکی، عاشق هنر‌پیشه یا خواننده‌های معروف می‌شوند و با آن‌ها خیال پردازی می‌کنند. گاهی هم پیش‌می‌آید که از خود به پسر‌های فامیل و دوستان نزدیک هم حرکات ظریف و دلبرانه‌ای نشان می‌دهند.نوجوانی و بلوغ کهن الگوی آفرودیت:

دوران نوجوانی، آفرودیت از حساسیت بالایی برخوردار است و برای این نوجوان پر‌شور گاهی خطرناک است.

در این سنین آفرودیت تمایل بالایی به برقراری رابطه جنسی دارد و درگیر هیجانات شدیدی می‌شود که باید به عواقب کار خود فکر کند که گرفتار پیامد‌های منفی مثل ایجاد تصویر ذهنی نامناسب در اذهان دیگران نشود.


برای مثال از جمله مشکلاتی که اغلب دختران آفرودیتی گرفتار آن می‌شوند، بارداری‌های ناخواسته یا بیماری‌های مقاربتی بر اثر نا آگاهی‌های این دختر نوجوان و عدم تائید گرفتن از دختران  به اصطلاح خوب همسالش است.


باتوجه به علاقه ذاتی آفرودیت به زیبایی ظاهری و تغییرات هورمونی که در دوران نوجوانی و بلوغ تجربه می‌کند و تصویری که از چهره‌ی خود و وزن‌اش دارد، به همراه کمبود اعتماد به نفس ممکن است دچار مشکلات تغذیه و لاغری مفرط شود.


امکان دارد نوجوان آفرودیتی در شرایطی خانوادگی یا فردی قرار بگیرد که انرژی و احساس آفرودیتی خود را سرکوب کند. این سر‌خوردگی و سرکوب تبدیل به حالت سایه در درون آفرودیت می‌شود که دیگران را برای کارهایی که خودش تمایل زیادی برای انجام آن داشته باشد سرزنش یا قضاوت کند.


حضور فعال انرژی آفرودیت در کنار هرا ممکن است منجر به ازدواج زود هنگام آفرودیت شود و اگر انرژی آتنا را در کنار آفرودیت داشته باشد، در این صورت مراقب خود است و با حواس جمع به دنبال لذتی که می‌خواهد می‌رود.رابطه کهن الگوی آفرودیت با زنان

آفرودیت در حالت کلی بخاطر جذابیت و ویژگی‌های خاص خود برای دیگران دلنشین است؛

اما کمتر موقعی شاهد دوستی زن آفرودیتی با زن هرایی می‌شوید. حسادتی که هرا به آفرودیت دارد به قدری زیاد است که گاهی آفرودیت از آن متعجب می‌شود، اما از آنجایی که خود فرد حسودی نیست، درک این مسئله برایش سخت و عجیب است.


برای مثال در یک مهمانی درحالیکه همه مردان مجذوب آفرودیت شده‌اند و او مجلس را دست گرفته زنان دیگر از آنجایی که آفرودیت نقل محفل شده و توجه همه را سمت خود کشیده است.

آرکتایپ آفرودیت

آفرودیت ممکن است احساس ناکارآمدی کند که همین امر موجب برانگیخته شدن حس حسادت در او می‌شود. اما بصورت عادی به جز انرژی فعال هرا، آفرودیت دوستان زیادی دارد که شبیه به خودش هستند و از کنار او بودن لذت می‌برند.رابطه کهن الگوی آفرودیت با مردان

زنان آفرودیتی اغلب به دنبال مردانی هستند که به اصطلاح آقا بالاسر نیستند و کاری به کار آفرودیت ندارند و سرگرم کار خودشان هستند یا اصلا به دنبال ازدواج نیستند.


مردانی که جاذب آفرودیت هستند عموما انرژی هفائستوس، آرس و هرمس دارند که یا خلاق و پیچیده هستند یا دمدمی مزاج و احساسی هستند یا اهداف بلند‌مدت و جاه‌طلبانه ندارند.


آفرودیت_هفائستوس:

هفائستوس (اسطوره صنعتگری) مردی درونگرا است، که با زنان حالت عشق و تنفر همیشگی دارد.

حس کنترل و مالکیت ندارد و آفرودیت را رها می‌گذارد و به پرو و پایش نمی‌پیچد و این مرد برای آفرودیت که مرکز توجه مردان دیگر است، مطلوب به‌نظر می‌آید.


آفرودیت_آرس:

آرس مردی است که در زمان حال زندگی می‌کند و اول اقدام به انجام کاری می‌کند بعد به آن فکر می‌کند.

اصولا روابط این دو پایدار نیست و جدای از احساسات و لاف زدن‌های زیادی و پز دادن‌های الکی آرس، معمولا شرایط اقتصادی و مالی ناپایداری برای این مرد بوجود می‌آید که زندگی در کنار او سخت می‌شود.


اگر آفرودیت زمانی به او خیانت کند، آرس عصبانی و درنده‌خو می‌شود. مگر آنکه آفرودیت انرژی هرای فعال داشته باشد و در رابطه خود وفادار بماند.


رابطه آفرودیت_آرس بواسطه تندخویی‌های آنی آرس و رفتارهای آفرودیت، سرار از قهر و آشتی است. اما این رابطه، رابطه‌ای آتشین و پرشور و اشتیاق است.


آفرودیت_هرمس:

هرمس مردی است که کودک درون فعالی دارد و شوخ طبع است.

او توانایی این را دارد که با رفتارش آفرودیت را در کنار خودش نگه‌ دارد. با کلمات و ادبیاتی که به‌کار می‌برد می‌تواند آفرودیت را مجذوب خودش کند.


اگر هر دو فاقد احساس تعهد باشند و در زمان حال زندگی کنند، این رابطه برای آفرودیت جذاب می‌شود. اگر آفرودیت و هرا انرژی فعال باشند چنین رابطه‌ای برای آفرودیت سخت خواهد بود چرا که آفرودیت حس وابستگی شدید توامان حسادت را تجربه می‌کند. رابطه جنسی میان این دو شدید و پر از تمایل دوطرفه است.

 


کهن الگوی آفرودیت و ازدواج: 

محدودیت برای آفرودیت حس خفقان به‌همراه دارد.

اگر ازدواج کند به دنبال رابطه‌ای است که در آن آزاد باشد و تنوع و تازگی در آن ببیند.

اگر هرا در کنار آفرودیت قرار بگیرد، این تمایل جنسی منجر به ازدواج می‌شود، اما اگر انرژی هرا فعال نباشد، همسرداری و متعهد بودن برای آفرودیت بسیار سخت می‌شود. در نتیجه احتمال طلاق و تعدد ازدواج را از آفرودیت شاهد خواهید بود؛

برخلاف دیدگاه دیگران آفرودیت طلاق را بد یا نشانه ضعف خود نمی‌داند، بلکه اعتقاد دارد جدایی و رابطه جدید نوعی شانس دوباره در زندگی‌اش است.

آرکیتایپ آفرودیت و ازدواج

فرزندان کهن الگوی آفرودیت:

آفرودیت و هفائستوس فرزندی نداشتند و حاصل ازدواج آفرودیت و هرمس خدای دوجنسیتی هرماندوریت بود و حاصل ازدواج آفرودیت و آرس دختری به نام هارمونیا (هماهنگی) و دو پسر به نام‌های دیموس (هراس) و فوبوس (ترس) بود که در جنگ‌ها پدر خود را یاری می‌کردند.


جذابیت آفرودیتی برای کودکان که اهل قضاوت کردن نیستند، ستودنی و دلنشین است. هم آفرودیت به کودکان علاقه دارد و هم بچه ها او را دوست دارند.


مادر آفرودیتی توانایی‌ها و استعدادهای فرزندانش را کشف می‌کند و آن‌ها را پرورش می‌دهد. اگر انرژی فعال دیمیتر هم در وجودش فعال باشد به فرزندانش آزادی و استقلال می‌دهد؛ اما اگر دیمیتر نداشته باشد به نیاز‌های عاطفی بچه‌ها توجه نمی‌کند و حتی ممکن است با رفتار‌های غیرمنطقی تاثیر منفی روی کودکان بگذارد. برای مثال مادر آفرودیتی دچار بالا و پایین شدن‌های شدید در روابطش با بچه‌هایش می‌شود؛

برای لحظاتی توجه بیش از حدی به فرزند پسرش می‌کند و بعد شاید فرزندش دیگر مورد توجه و محبت آفرودیت واقع نشود که همین امر به سادگی می‌تواند زمینه ساز مشکلات عاطفی و افسردگی فرزندانش در دوره بزرگسالی شود. براساس تجربیاتی که این کودکان درکودکی دارند، ممکن است در آینده حس بی‌اعتمادی به زنان دیگر هم داشته باشند.


زن آفرودیتی به راحتی می‌تواند فرزند پسرش را مجذوب خود نگه‌ دارد و آن را وابسته به خود کند، درحالیکه توجه‌اش به سمت فرد دیگری است و با این کار باعث احساس پوچی و ضعف و ناتوانی در فرزند خود می‌شود؛ اما رفته رفته با بالا رفتن سن، فرزند پسر است که می‌خواهد به مادرش مسلط شود.میانسالی کهن الگوی آفرودیت

دوره میانسالی سخت‌ترین مرحله زندگی آفرودیت است.

آفرودیت، مهمترین بعد زندگی خود را زیبایی‌اش می‌داند که رفته رفته در این سنین رو به افول می‌رود. زن آفرودیتی نمی‌داند که جذابیتی که برای دیگران دارد از شخصیت‌اش است و ربطی به بعد جسمانی او ندارد.

کهنسالی آرکتایپ افرودیت
او در این دوره یادمی‌گیرد که چطور می‌تواند با جلوه دادن اینکه در رابطه است، از پیشنهادات مردان دیگر راحت شود. شاید احساس ناخوشایندی به رابطه‌اش پیدا کند و از خودش متعجب شود که با افراد نامناسبی وارد رابطه شده است. اگر زن آفرودیتی مشغول به کاری باشد، دوران میانسالی برایش سخت نیست و به توسعه هنر، فنون و مهارت‌هایش متمرکز می‌شود.
کهنسالی کهن الگوی آفرودیت

حتی با بالا رفتن سن زنده‌ دل است و دیگران را به خوشی دعوت می‌کند. ویژگی‌های جوانی خودش را حفظ می‌کند، از هر سن و سالی دوست و رفیق دارد و عادت در لحظه زندگی کردنش را از دست نمی‌دهد.بحران‌ها و تعارضات کهن الگوی آفرودیت

انرژی فعال آفرودیت در زنان باعث می‌شود تا فرد در لحظه زندگی کند و آینده‌نگر نباشد.

برای مثال اگر از یک شئ گران قیمت خوشش آمده باشد، که توانایی مالی پرداخت آن را نداشته باشد، با این حال آن را خریداری می‌کند و تا موعد پرداخت نمی‌تواند هزینه‌اش را متقبل شود، به همین خاطر ممکن است به خاطر زندگی در حال و عاقبت اندیش نبودن، دچار مشکلات مالی متعددی شود.


هر عشق دوطرفه‌ای بیانگر حضور انرژی آفرودیت است. زمانی که زنی عاشق می‌شود، بعدهای زیبایی و تمایلات جنسی در آن بیدار می‌شود. که اگر انرژی کهن الگوی دیگری در آن فعال نباشد ممکن است برای زن دردسر ایجاد کند و مسائل غیر اخلاقی به وجود بیاورد.


زن آفرودیتی عموما بسته به شرایط میان یک دو راهی قرار می‌گیرد. اگر به دنبال تمایلات درونی خود برود از سوی جامعه به هرزه بودن یا نداشتن اصول اخلاقی متهم می‌شود و اگر تمایلاتش را سرکوب کند، خود دچار بحران‌های روانی می‌شود.


انرژی فعال آفرودیت باعث می‌شود تا فرد به عواقب کار نیاندیشد. ممکن است محکومیت‌های اجتماعی، مورد سوء استفاده واقع شدن توسط مردانی که خواهان روابط جنسی هستند، روابط سطحی و عدم وفاداری و تعهد یا احساس حقارت و بی ارزشی را در نظر نگیرد و فقط از قوه غریزی‌اش پیروی کند.


حالت گرم و جذابیت شخصیت آفرودیت باعث می‌شود که او اینگونه نشان دهد که خواهان روابط جنسی با دیگران است. زن‌های آفرودیتی چندین رابطه عاشقانه را تجربه می‌کنند که زود هم از آن‌ها فارغ می‌شوند.تعدیل و پرورش انرژی آفرودیت

تعدیل انرژی آفرودیت

 • به یک نفر پایبند بمانید.
 • به عواقب کارتان فکر کنید.
 • زمینه‌ای که در آن استعداد خوبی دارید را دنبال کنید.
 • با همه مردان وارد رابطه نشوید , گاهی رد کردن یا نه گفتن به افرادی هم لازم و ضروری است.
 • کمی دست نیافتنی و دوردست باشید.
 • معیارهای انتخاب شریک زندگی‌تان را کمی منطقی‌تر مشخص کنید.
 • به مرد زندگی‌تان وابسته شوید و به آن تکیه کنید.
 • کمی متعهد و مقیدتر رفتار کنید.

پرورش انرژی آفرودیت

 • عاشق چیزی که هستید باشید.
 • از ظاهر و اندام خود لذت ببرید .
 • مقابل آیینه بایستید و خودتان را تماشا کنید.
 • گاهی اوقات لباسهایتان را بیرون بکشید و با آنها بازی کنید.
 • میمیک‌های مختلف صورت و انواع فیگورها را با خودتان تمرین کنید.
 • هرکجایی که هستید از خلاقیت‌تان استفاده کنید.
 • از روتین و روزمره‌های زندگی فاصله بگیرید و به حوادث و وقایع تازگی و روح دوباره ببخشید.
 • با ظرافت و سلیقه تمام کارهایتان را انجام ‌دهید .
 • به پوست و موی خود رسیدگی کنید.
 • در لحظه زندگی کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.
 • کارهایی که خودتان دوست دارید انجام دهید.
 • به دنبال تائید گرفتن از دیگران نباشید.
 • به حضور پر رنگ مردی در زندگی‌تان بها بدهید.
 • همیشه و همه جا مرتب و منظم ظاهر شوید.
 • هارمونی و هماهنگی درون اشیاء و اجسام را کشف کنید.
 • با یادآوری خاطرات فردی که از زندگی‌تان رفته زندگی را به کام خود تلخ نکنید.
 • پایان یک رابطه را برای خود پایان زندگی نبینید.
 • گاهی برقصید و زمانی را به این کار اختصاص دهید.
 • به پای انتخاب‌های خود بمانید و به تصمیم‌گیری‌هایتان ارزش ببخشید.
 • آهنگ‌ها و شعر‌های عاشقانه را با خودتان زمزمه کنید و هنگام پخش موسیقی با آن همراهی کنید.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید